KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13395280
*
nr 1339 5280
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Oljemålning, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Hästar. Signerad. Olja på pannå, 22x38 cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2020
kl 20:44:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 16:06:10
1
300 kr
3/8 15:59:49
2
450 kr
3/8 20:39:42
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst hästar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven hellquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:15
*
Sven Hellquist
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
nr 1339 5280
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Oljemålning, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Hästar. Signerad. Olja på pannå, 22x38 cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 16:06:10 | 1 | 300 kr |
3/8 15:59:49 | 2 | 450 kr |
3/8 20:39:42 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst hästar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven hellquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:15